Næste udsendelser på TVMarineret - Kanal Hovedstaden - Sendetider


Uge 46

Sendetider 11 nov til 16 nov 2019

Gys I Den Gamle Kirke 3 Part 1

1) Gys I Den Gamle Kirke 3 Part 1
Medvirkende: Mikkeline Gudmand Høyer, Troels Bech Jessen, Amdi Silvestri, Thomas Høgh Nørager, Ingebjørg Thorager, Lotte Søgaard, Qarin Wikström, Benjamin Weber Pedersen, Rasmus Daugbjerg & John Angajoq Nattoralissuaq. Fra Litteratur hause 31 okt 2019.


 

 

 Sidst sendte udsendelser. Check HER
Sendt i 2019: HER
Kanal Hovedstaden Live: HER







Uge 47

Sendetider 18 nov til 23 nov 2019

Gys I Den Gamle Kirke 3 Part 2

1) Gys I Den Gamle Kirke 3 Part 2
Medvirkende: Mikkeline Gudmand Høyer, Troels Bech Jessen, Amdi Silvestri, Katrin Ottarsdóttir, Qarin Wikström, Kamilla Löfström, Anders Jørgen Mogensen & Nicolaj Stochholm. Fra Litteratur hause 31 okt 2019.















Uge 48

Sendetider 25 nov til 29 nov 2019

November Ord i Karens Minde - Event Expo

1) November Ord i Karens Minde - Fra Karens Minde
2) Event Expo - Fra Tap 1, Raffinaderivej.

TVMarinerets sendetider på Kanal Hovedstaden:
Læs mere om hvor du kan se signalet:

Live Kanal Hovedstaden
Sendetider:
Mandage - 09:00 - 10:00
Onsdage - 04:00 - 06:00
Onsdage - 09:00 - 10:00
Onsdage - 15:00 - 17:00
Torsdage - 00:00 - 02:00
Lørdage - 06:00 - 08:00
Lørdage - 10:00 - 12:00

Back


Januar 2017


Lørdag d 28 jan kl 00:30 - 01:30:

Noize Liz Trio - At The Island - Claus Poulsen

Fra Elværket 11 nov 2016



Lørdag d 28 jan kl 22:00 - 23:00:

Pyramids

Part 1 & Part 2 - Fra Mayhem 8 dec 2010.


Søndag d 29 jan kl 15:00 - 16:00

Sex Og Samfund

Part 1 og Part 2 - Fra Roskilde Festival 30 juni 2010.


Lørdag d 21 jan kl 00:30 - 01:30:

Multiversal London - Part 6

Featuring: Elisabetta Saiu, Kazehito Seki, Christian Blandhoel , Dana, Victoria Shen, Guy Harries, Miriam Siebenstädt, Rachel Musson, Hannah Marshall , Julie Kjaer, Tommaso Vespo, Marius Solli, Illi Adato, Rick Jensen, Renick Bell anongst others.
From iKlectic Art Lab 28 nov 2016 & St Clements Church 29 nov 2016 London


Lørdag d 21 jan kl 22:00 - 23:00:

Trommestoner

Fra Elværket Helsingør 26 dec 2009

The Drop Of Shamans - Part 1

Fra Elværket Helsingør 26 dec 2010


Søndag d 22 jan kl 15:00 - 16:00

Miss Baltarzars Laboratory

Sience Friction Exhibition - Fra Sankt Hansgade 26A Kld  29 mar 2013.

Tristan Perich

Fra Mikrogalleriet 5 feb 2010.

La Belle Indifference

Fra Mikrogalleriet 14 maj 2010.

European Enviroment Agency

Medvirkende: Jensen/Georges
Fra Kongens Nytorv 18 maj 2010.


Lørdag d 14 jan kl 00:30 - 01:30:

Multiversal London - Part 5

Featuring: Lorna Buckley, Kenneth Korstad Langås , Christian Blandhoel , Marius Solli, Teresa Riemann,
Gabriele Gaba Scalici, Alex Riva, Goy, Rick Jensen, Illi Adato, Jason Alder amongst others.
From Black In White, London 26 nov 2016



Lørdag d 14 jan kl 22:00 - 23:00:

Sofus Forsberg - Marinos Koutsomichalis

Fra Dansekapellet 20 juni 2013


Søndag d 15 jan kl 15:00 - 16:00

Tupperware Torsdag

Del 1 & Del 2 - Medvirkende: Keith, Lyra Crack, Trine Trash, Emil Bräuner, Bønne Thagaard Jensen & Cecilie Lind
Fra Støberiet 7 apr 2011.


Lørdag d 7 jan kl 00:30 - 01:30

Multiversal London - Part 4

Featuring: Elisabetta Saui, Henrik Yeller, Gianpaolo Camplese, Stefano Meucci, Martin Speake, Faith Brackenbury,
Norbert Stammberger, Portia Winters, Tommaso Vespo, Rick Jensen, Marta Sainz Serrano, Illi Adato & Jason Alder.
From Black In White, London 26 nov 2016
.


Lørdag d 7 jan kl 22:00 - 23:00:

Chiaki - Ida - Josefine

Fra Koncertkirken 22 okt 2011 .


 Søndag d 8 jan kl 15:00 - 16:00

Wired Mind

Fra udstillingen om Nicholas Tesla på Kulturværftet i Helsingør 2012.

Ekelöfs Barndomshjem

Fra Stockholm 2013.



Back