Back


Lørdag d 27 feb kl 00:30 - 01:30:

Hvizdalek, Andersen, Heilbron - Freenetics - Elektro Diesel

From MultiNo, Deichmanske Bibliotek Grunerløkka , Oslo, 7-10 jan 2016


 Lørdag d 27 feb kl 22:00 - 23:00

Lys Lyd Installation - EPIFANI

Lys midt i vinterens mørke
Lyskunst Installation - K-o-n-t-o - Walking On The Light
Performers: Zlatko Buric - Jonatan Frau
Installation: Elisabetta Saiu - Morten Bencke
Elisabeth Frederikke Vollquartz Kiss - Gee
Musik: Henning Friman
Video: Danilo MDC
Fra Vor Frue Kloster - Klosterhaven - 1 januar 2015 Helsingør


 Søndag d 28 feb kl 15:00 - 16:00:

Keith
Fra Roskilde Festival 30 juni 2010 og ME Contemporary 7 okt 2010


 Lørdag d 20 feb kl 00:30 - 01:30:

TVMarineret Highlights fra 2014 & 2015

Denne udsendelse er TVMarinerets udsendelse nummer 1000.
Dette faktum og vi kan kalde det en form for jubilæum, fejrer vi med at vise highlights fra de sidste 2 år på TV-Storbyen.

Medvirkende: Dørge, Becker, Carlsen Trio - Albear, Lauro, Härdig - Rakkerpak - Yahya Hassan - Magnus Cederlund - Bring Your Own Beamer - Pete Missing - Tour de future - Demonstration for Gaza - Albertslund Terrorkorps - Kube & Mikkel Meyer - Chris & Cosey - Yann Coppier & Luc Perez - MC Einar & KunTakt - Epifani - Gong Tomorrow med bla Zlatco Buric - Noize Liz Trio - Claus Høxbroe & Oscar Gilbert med Ensemble - Papa´s Got A Brand New Bag med bla Rude E Richards, Kuku & Al Agami


 Lørdag d 20 feb kl 22:00 - 23:00

War Of Destruction
Fra Nostalgurato, Roskmaskinen, CA 3 sept 2011.



Sunes Love Songs
Fra Helsingør Kneipe Festival 5 okt 2012.


 Søndag d 21 feb kl 15:00 - 16:00:

Panxuts - Den Store Familie - Kalles World Tour - Charlie Den lille Grisebasse - Nice Work
Fra Helsingør Gadeteater Festival 31 juli 2012


Lørdag d 13 feb kl 00:30 - 01:30:

Adoption Who Am I
Fra Adoptionskonferencen i Verdens Kulturcentret 24 okt 2015 og Planet Love koncerterne i Planetariet 13 marts 2015.
Medvirkende bla.: Metta Kim Carter, Yong Sun Gullach, Stine Jørgensen, Arun Dohle, Son Of Mad, Joseph Agami, Motu, Lucas Alexander, Michala Petri, Lars Hannibal og Yul Anderson.



 Lørdag d 13 feb kl 22:00 - 23:00

Jakob B Pedersen - Thembi Soddell - Anthea Caddy - Del 1 - Del 2
Fra Det Poetiske Bureau 2 dec 2009.


 Søndag d 14 feb kl 15:00 - 16:00:

Zofia - Carlito - Swing Royalé
Fra Operaen CA 23 apr 2010

European Enviroment Agency
Medvirkende: Jensen - Georges
Fra Kongens Nytorv ved Den Franske Ambassade 18 maj 2010


 Lørdag d 6 feb kl 00:30 - 01:30:

Papa's Got A Brand New Bag feat. Rude E Richards, Al & Kuku Agami
Part 2 - Fra Sigurds Gade 28 nov 2015



 Lørdag d 6 feb kl 22:00 - 23:00

Lydcollage
med Jørgen Teller og Jacob Riis - Visuals Chiaki Watanabe
Fra Dansehallerne  Carlsberg 11 maj 2010

La Belle Indifference
Jacob Sikker Remin og Thorbjørn Nyander Poulsen
Fra Mikrogalleriet 14 maj 2010


 Søndag d 7 feb kl 15:00 - 16:00:

Børnemagt 30 år
Medvirkende: Grev Lyhne og Parkering Forbudt
Udsendelsen er fra 21 aug 2010


Back